گیاهپزشکی      

آسیب‌شناسی گیاهی (به انگلیسی plant pathology ) یا بیماری‌شناسی گیاهی (به انگلیسی phytopathology ) یا گیاه‌پزشکی شاخه‌ای از علوم مرتبط با کشاورزی است که به دنبال جمع آوری دانش و اطلاعات مربوط به عوامل آسیب رساننده به گیاهان و نحوه جلوگیری یا کنترل خسارت آنها می باشد. معادل انگلیسی گیاه‌پزشکی Plant protection بوده در برخی منابع Plant medicine نیز بکار می رود. در ایران سابقا تحت عنوان حفظ نباتات نیز شناخته می شد و سازمانی نیز تحت همین عنوان وجود داشت. این شاخه از کشاورزی خود شامل سه بخش حشره‌شناسی کشاورزی، بیماری‌شناسی گیاهی و علوم علفهای هرز می‌باشد که به ترتیب بطور تخصصی مسایل مربوط به آفات، بیماریها و علفهای هرز را مطالعه می نمایند.
سلامت و بهبود رشد گیاهان در درجه اول مورد توجه کسانی است که به کاشت گیاهان، تهیه و توزیع فرآورده‌های گیاهی اشتغال دارند. میزان رشد و باروری گیاهان به فراهم بودن آب و مواد غذایی در خاک و تأمین محدوده‌هایی از شرایط مناسب جوی مانند حرارت، رطوبت و نور بستگی دارد. هر عاملی که سلامت گیاهان را به مخاطره اندازد، ممکن است در میزان رشد و باروری آنها تأثیر منفی بگذارد و از ارزش آنها و فرآورده‌هایشان بکاهد.
بیماری‌ها و آفات گیاهی و علفهای هرز از جمله عوامل زنده و بیماریهای فیزیولوژیک که ناشی از کمبود مواد مورد نیاز گیاه و خسارات ناشی از شرایط جوی نامناسب عمده‌ترین عوامل تقلیل محصول و یا نابودی گیاهان بشمار می‌روند.


شرح خدمات شركت به شرح ذيل مي باشد :
 
حضور مستمر کارشناسان گیاهپزشکی در محل شرکت و همزمان، ارائه انواع حشره کش ها، قارچ کش ها، علف کش ها و سموم اختصاصی گونه های غالب منطقه، این اطمینان را به خریداران می دهد تا در صورت نیاز، با مراجعه به محل شرکت، ضمن دریافت راهکارهای علمی و آخرین توصیه های مسئولین محلی و کارشناسان شرکت ، از خریدی مطمئن و محصولاتی استانداردبهرهمندشوند.
همچنین شرکت مهر کاشت زاگرس آمادگی خود را برای سم پاشی باغات و مزارع به منظور مبارزه با  آفات و بیماری های گیاهی و علف های هرز اعلام می دارد.
همچنین کلیه ملزومات کشاورزی و انواع بذر و نهال نیز در محل شرکت قابل تهیه است.

 
 
 
 
امکانات

 
Advertisement


 
 
  
 
 
 
تمام حقوق این سایت برای شرکت مهرکاشت زاگرس، محفوظ است .

طراحی و پیاده سازی شرکت پیشگامان علم و فن آوری داباگستر